Home SHQIPERIA Shtyhet seanca për ish-kreun e bashkisë Lushnjë Fatos Tushe

Shtyhet seanca për ish-kreun e bashkisë Lushnjë Fatos Tushe

0
Shtyhet seanca për ish-kreun e bashkisë Lushnjë Fatos Tushe

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar shtyn për në datën 2 shkurt seancen  paraprake per Fatos Tushen, ish kryetari i Bashkise Lushnje dhe të pandehurit e tjerë të akuzuar për abuzim me tendera dhe shpërdorim detyre.

 

Shkak per shtyrje është bërë mungesa e dy avokateve mbrojtës.

 

Fatos Tushe u arrestua në korrik te vitit te kaluar për akuzat mbi abuzime mbi një tender të një kanali vaditës në një fshat të Lushnjës.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë