Skandali i pagave/ Arrestohen dy persona, disa të tjerë në kërkim

1640263149_1640262505pagatprillii749x450.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Disa urdhër-arreste janë prerë për skandalin e publikimit të pagave pak javë më parë.

 

Mësohet se deri tani janë ekzekutuar dy urdhër-arreste, ndërsa vijon puna e policisë për arrestimin edhe të disa personave të tjerë.

 

Keta persona dyshohet se kanë nxjerrë nga sistemi listat ma pagat e 690 mijë qytetarëve.

 

Prokuroria e Tiranës dhe Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë, kane njoftuar edhe nje dalje per mediat ne lidhje me kete çeshtje.

 

Vijon…

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë