Ish-ministri i drejtësisë Petrit Vasili ka denoncuar mënyrën sesi janë bërë vaksinat gjatë paradites së sotme në Shkodër, ku infermieret nuk ishin të pajisura as me doreza. Vasili shprehet se kjo është kundër çdo rregulli mjekësor, dhe se e gjithë shfaqja është bërë në prani të Ramës dhe ministres së Shëndetësisë.

Postimi i Vasilit:

Shendetesia talebaneske e Edvin Rames! Injorance dhe sharlatanizem mjeksor, kunder cdo rregulli mjeksor! Kulmi: Vaksinojne pa doreza si talebanē sot ne Shkoder me kryeshkollepakun perballe!!

Ketij papagalli, qe ka turp edhe nga emri i tij, te cilin e nderroi dhe qe nuk ndertoi asgje me shendetesi, i duket normal cdo antimjeksi dhe antishkence, qe rrezikon shendetin e njerezve.

I vrau dhe po i vret shqiptaret cdo dite me pandemine dhe eshte thjesht nje i pashpirt. Rrofte propaganda!!

(E.K/Faxweb.al)

/faxweb