Skip to content

Lulzim

“Telefonova në darkë Lulzim Bashën”, Eduard Halimi e zbulon: Ja çfarë i thashë pas vendimit për dorëheqjen e tij…

  • 22/03/2022

Ish-ministri i Drejtësisë, Eduard Halimi ka zbuluar se mbrëmjen e djeshme ka telefonuar Lulzim Bashën pas dorëheqjes së këtij të fundit nga posti i kryetarit të Partisë Demokratike. Gjatë një postimi në rrjetet sociale, Halimi shkruan se vendimi i Bashës… Read More »“Telefonova në darkë Lulzim Bashën”, Eduard Halimi e zbulon: Ja çfarë i thashë pas vendimit për dorëheqjen e tij…

“Shkëlqimi dhe rënia” e Lulzim Bashës, nga emërimi në postin ministror tek rrugëtimi 9 vjeçar në krye të PD dhe dorëheqja e shumëkërkuar

  • 21/03/2022

Por si nisi karriera politike e Lulzim Bashës? Ai u bë pjesë e partisë Demokratike në vitin 2004 ku u afrua nga vetë ish kryeministri Berisha pasi vinte nga një eksperiencë e mëparshme në Kosovë ku kishte shërbyer pranë Gjykatës… Read More »“Shkëlqimi dhe rënia” e Lulzim Bashës, nga emërimi në postin ministror tek rrugëtimi 9 vjeçar në krye të PD dhe dorëheqja e shumëkërkuar