popullsisë

og.jpg

Manastirliu në Komisionin e Shëndetësisë: Kemi siguruar dy milionë vaksina, është vaksinuar 36% e popullsisë

Ministrja Ogerta Manastirliu ka raportuar në Komisionin e Shëndetësisë ditën e sotme mbi situatën e procesit të vaksinimit kundër koronavirusit në Shqipëri. Teksa pritet kalimi për miratimin e aktit normativ për marrëveshjen me kompaninë Pfizer, ministrja thotë se deri në… Read More »Manastirliu në Komisionin e Shëndetësisë: Kemi siguruar dy milionë vaksina, është vaksinuar 36% e popullsisë

Manastirliu-1-675x450.jpeg

Covid-19/ Manastirliu: Tetori muaj i hapur, prioritet vaksinimi i plotë i popullsisë target brenda pranverës. Rindërtojmë Infektivin

Në ambientet e Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale është prezantuar sot “Plani i Përgjigjes 2021-2023” ndaj pandemisë dhe impaktit post Covid-19, i hartuar nga ekspertët e shëndetësisë. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu gjatë prezantimit tha se… Read More »Covid-19/ Manastirliu: Tetori muaj i hapur, prioritet vaksinimi i plotë i popullsisë target brenda pranverës. Rindërtojmë Infektivin

tirana-covid-640x439-1.jpg

Nga dita e hënë nis regjistrimi i popullsisë: Pyetje nga pasuria deri tek tualeti që keni në shtëpi, nëse refuzon gjobitesh

Thuajse dy vjet pas miratimit të ligjit për Censusin e popullsisë dhe banesave në Shqipëri, Instituti i Statistikave është gati të pilotojë projektin, fillimisht në 9 bashki, për ta shtrirë në 2022-shin në të gjithë Shqipërinë. Nga kjo e hënë… Read More »Nga dita e hënë nis regjistrimi i popullsisë: Pyetje nga pasuria deri tek tualeti që keni në shtëpi, nëse refuzon gjobitesh