Lëkundje tërmeti në veri të vendit.

Sipas EMSC epiqendra ishte një kilometër nga qyteti i Lezhës dhe lëkundjet janë ndjerë në orën 13:35 ndërsa magnituda është 3.1 e shkallës Rihter.

Kujtojmë se dhe të dielën një tjetër lëkundje e fortë tërmeti shkundi Lezhën. Nuk raportohet për dëme.