Transportonin emigrantë të jashtëligjshëm/ Arrestohen 4 të rinj në Korçë

policia-korce-590x354-1.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Katër të rinj janë vënën nën pranga nga policia e Korçës pasi janë kapur duke transportuar emigrantë të jashtëligjshëm.

 

Në bashkëpunim me policinë kufiatare, policia Korçë dhe ajo e Pogradecit bënë të mundur finalizimin e operacionit “Perimetri” dhe arrestuan: J. D., 18 vjeç; R. P., 20 vjeç, banues në Korçë dhe E. M., 20 vjeç; J. H., 20 vjeç, banues në Tiranë.

 

Shërbimet e policisë kanë konstatuar në aksin rrugor Korçë-Pogradec, pranë fshatit Podgorie, mjetin tip “Benz”, me drejtues shtetasin R. P. dhe pasagjer shtetasin J. P., me të cilin po transportonin 4 emigrantë të paligjshëm.

Si edhe në lagjen nr. 3, Pogradec, shërbimet e Policisë Rrugore kanë kapur mjetin tip “Benz”, me drejtues shtetasin E. M. dhe pasagjer J. H., duke transportuar 3 emigrantë të paligjshëm, të cilëve kundrejt shpërblimit 400 euro secilit, iu kishin premtuar kalimin drejt vendeve të BE-së.

 

Materialet i kaluan Prokurorive së Rretheve Gjyqësore Korçë e Pogradec për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”, kryer në bashkëpunim

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë