Kreu i PD Lulzim Basha reagoi pas shpërthimit mbrëmjen e kësaj të hënë në banesën e kreut të FSHF, Armand Duka në Durrës.

 

Kryedemokrati shkroi në tëitter se zhvillimet e fundit tregojnë degradimin e një pushteti të korruptuar që qëllim ka zaptimin me çdo mjet të institucioneve dhe ky tension sipas Bashës, kulmoi me eksplozivin e vendosur këtë mbrëmje në banesën e familjes Duka.

 

“Zhvillimet rreth FSHF-së, tregojnë edhe njëherë degradimin e një pushteti të korruptuar që qëllim të vetëm ka zaptimin me çdo mjet, të çdo institucioni.Strategjia e tensionit e shpalosur ditën e sotme, që kulmoi me eksplozivin e vendosur këtë mbrëmje në banesën e familjes Duka duhet të ndërpritet me urgjencë dhe drejtësia të mos qëndrojë duarkryq”, shkruan Basha.