Pasditen e sotme janë ndjerë lëkundje tërmeti në Mali të Zi. Lëkundjet janë ndjerë rreth orës 19:02 të ditës së sotme me magnitudë 4.5 gradë të shkallës Rihter.
Tërmeti ishte me epiqendër në qytetin e Danilovgrad, me një thellësi prej 5 kilometrash. Për fat të mirë nga tërmeti nuk raportohet të ketë dëme materiale dhe as persona të lënduar.

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re