Turistët belgë humbin rrugën në zonat e thella të Tropojës, lëndohet 25-vjeçari, policia u vjen në ndihmë (FOTO)

belgee.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Tropojë
Policia e Tropojës u vjen në ndihmë 2 turistëve belg.
Dy turistë nga Belgjika, një djalë i moshës 25 vjeç dhe një vajzë 26 vjeçe, duke eksploruar natyrën në zonën e Lekbibaj, kanë humbur rrugën në një zonë të thellë. Duke u munduar për të dalë nga terreni i vështirë, 25-vjeçari është dëmtuar në këmbë.

Turistët kanë njoftuar Policinë dhe kanë kërkuar ndihmë, pasi 25-vjeçari nuk ecte dot për shkak të dëmtimeve që kishte marrë në këmbë.
Menjëherë kanë nisur kërkimet nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Tropojë dhe pas disa orë kërkimesh është bërë e mundur gjetja e dy turistëve, në vendin e quajtur “Stakaj”.

Turistët janë transportuar me ambulancë në spitalin e Tropojës dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.
Turistët belg kanë falënderuar punonjësit e Policisë që i erdhën në ndihmë.

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë