U dënua me dy vite burg, shpallet në kërkim ndërkombëtar Adriatik Llalla

adriatik-llalla-compressor-e1518283519590-780x405-1.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ish-Kryeprokurori Adriatik Llalla eshtë shpallur në kërkim ndërkombëtar ditën e sotme, pasi kanë kaluar të paktën dy javë që kur Gjykata e Apelit vendosi ta dënojë përfundimisht me 2 vite burg.

Zyrtarisht emri i ish kryeprokurorit Llalla, shkon në Interpol. Prokuroria e Posacme kundër Korrupsionit dhe Krimit të organizuar ka përfunduar procedurat ligjore dhe ka shpallur në kërkim ndërkombëtar emrin e Adriatik Llallës.

Lihet në fuqi vendimi për ish prokurorin e përgjithshëm Adriatik Lalla, dënohet me 2 vite burg

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë