Home SHQIPERIA U inaugurua këtë verë, ujërat e zeza “pushtojnë” shëtitoren e Sarandës (VIDEO)

U inaugurua këtë verë, ujërat e zeza “pushtojnë” shëtitoren e Sarandës (VIDEO)

0
U inaugurua këtë verë, ujërat e zeza “pushtojnë” shëtitoren e Sarandës (VIDEO)

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Megjithëse shëtitorja e re në Sarandë u inaugurua gjatë sezonit turistik, shirat e vjeshtës kanë nxjerrë problematikën që ka infrastruktura nëntokësore.

Ditën e sotme ujërat e zeza “pushtojnë” shëtitoren e Sarandës. Pavarësisht investimit rreth 5 milionë euro në këtë shëtitore dhe rreth 10 milionë euro në kanalizime, pak minuta shi treguan se problemi i ujërave të zeza në Sarandë nuk është zgjidhur.

Qytetarët janë detyruar që të ecin në segmente të caktuara pasi shëtitorja është totalisht nën pushtetin e ujit.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë