Policia e Shtetit  ka nisur një aksion në qytetin e Laçit, pasi aty ka dyshime se mund të fshihen vrasësit e Shkëlzen Kastratit, i cili u ekzekutuar në datën 1 Shkurt në Fier.

Personat e shpallur në kërkim për vrasjen e tij janë: Albert Zaja, Elmir Tufa, Silvio Cara dhe Elson Xheçuka.

Policia ka dyshime se disa prej tyre janë larguar jashtë vendit, dhe pjesa tjetër fshihet pikërisht në qytetin e Laçit. Vijon…

 

/faxweb