Skip to content

Veliaj mban 17 këshilltarë me rroga të majme, Balla komenton skandalin e publikuar me pagat marramendëse të zyrtarëve

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Si e komentoni skandalin e publikimit të rrogave, ku kryetari i bashkisë së Tiranës konsultohet me 17 këshilltarë me rroga të majme?

Taulant Balla: Kam nxjerrë konkluzionin e në momentin që prokuroria hap hetimet asnjëri prej nesh nuk duhet të bëjë më komente dhe jam i bindur se personi i përfshirë në këtë përpjekje kriminale për destabilizim. Këto janë të dhëna delicate të cilat prishin marrëdhënien
Kujtojmë se shtete shumë të forta si SHBA bien pre e sulmeve kibernetike.

Cdo 1 minutë ndodh një sulm kibernetik. Mendoj se ndëshkimi më i madh duhet të bëhet në këtë rast që të parandalohen raste të tjera. Besoj se institucionet e drejtësisë duhet të hetojnë edhe deklarimet e rreme sepse i bën mirë një hetimi të plotë të gjithë këtij krimi që ka dëmtuar marrëdhënien shumë të rëndësishme të punëdhënësit dhe punëmarrësit.

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë