Home SHQIPERIA Veliaj uron aktorin Robert Ndrenikën në 80-vjetorin e lindjes

Veliaj uron aktorin Robert Ndrenikën në 80-vjetorin e lindjes

0
Veliaj uron aktorin Robert Ndrenikën në 80-vjetorin e lindjes

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj i ka uruar datëlindjen ikonës së teatrit dhe të kinematografisë shqiptare Robert Ndrenika.

 

Ai mbush kete te hene 80 vjeç.

 

Përmes një postimi në rrjete sociale, Erion Veliaj shkruan:

 

“Gëzuar 80-të vjetorin i miri Robert Ndrenika – aktorit të dashur për të gjithë”.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë