Video-Futboll në ujë/ Përmeti vs Labëria bëhet “hit” botëror

6666.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Një ndeshje futbolli mes Përmetit dhe Labërisë është bërë tashmë “hit botëror”.

 

Sfida e kategorisë së dytë e luajtur pak ditë më parë në Përmet, u bë fillimisht virale në rrjetet sociale në Shqipëri. Kjo për shkak të terrenit futbollistik në të cilën futbollistës u ndeshën kundër njëri tjetrit.

 

Pamjet tregonin gjendjen skandaloze të fushës së Përmetit, të mbuluar thuajse krejtësisht nga uji dhe topi që praktikisht nuk lëvizte fare. Por, ndonëse kushtet ishin të papranueshme, gjyqtari jashtë çdo logjike dhe rregulli kishte urdhëruar luajtjen e sfidës.

 

Tanimë një prej faqeve më të mëdha botërore dedikuar sportit “433”, i ka kudhtuar një postim ndeshjes së “famshme” dhe përkrah pamjeve shton edhe një përshkrim ironik “Fusha po duket e mrekullueshme, le të luajmë!”.

 

 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë