(VIDEO) Investimi prej 2.8 milion dollarësh ‘shkon dëm’/ Stuhia në Durrës mbulon shëtitoren me leshterikë, në sipërfaqe edhe breshka deti

kafshet-e-detit.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Moti është ashpërsuar në të gjithë vendin teksa kushtet e vështira kanë bërë që shumë udhëtime me tragete të pezulloheshin apo të mos ankoroheshin për shkak të dallgëve të mëdha dhe erës së fortë.

Ndërsa në Durrës, kushtet e ashpra atmosferike kanë bërë që investimi prej 2.8 dollarësh i bërë në shtëitoren e njohur ndryshe si “Sfinksi”, të shkojë dëm në njëfarë mënyre pasi pothuajse e gjithë sipërfaqja është e mbuluar nga leshterikët e detit. Në sipërfaqe ka dalë edhe një breshkë deti si pasojë e dallgëve dhe baticave të mëdha.

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë