VIDEO/ Mjegulla pushton qytetin e Korçës, krijon vështirësi në qarkullimin e mjeteve

mjegull.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Qyteti i Korçës është zgjuar nën pushtetin e mjegullës këtë mëngjes. Për shkak të dendësisë së saj në aksin Korçë – Pogradec janë krijuar vështirësi në qarkullimin normal të mjeteve.

Për këtë policia e qarkullimit rrugor apelon për kujdes të shtuar nga drejtuesit e automjeteve për të shmangur incidentet.

Siç shihet dhe në pamjet e mëposhtme, mjegulla ka qenë mjaft e dendur dhe ka sjellë vështirësi.

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë