Luka Modric mund të konsiderohet padyshim si një nga futbollsitët më të mirë të historisë kroate.

Mesfushori i Real Madrid festoi dje ndeshjen e tij të 135-të kundër Qipros me fanellën e ekipit të tij kombëtar. Askush si ai nuk e ka arritur këtë numër.

Pas ndeshjes të fituar 1-0 ndaj Qipros, kur të gjithë po darkonin së bashku, në sfond u publikua një video falënderimi për të gjithë momentet e bukura me fanellën e Kroacisë. Shokët e skuadrës e panë videon duke duartrokitur dhe Modric nuk mundi t’i mbajë lotët.

Futbollisti u vlerësua një ndër më të mirët në Kupën e Botës Rusi 2018 duke arritur një moment historik teksa mori dhe Topin e Arte.

(E.H/Faxweb.al)

?

Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes

8502 votes
53%

8502 votes – 53% of all votes

PS 28%, 4539 votes

4539 votes
28%

4539 votes – 28% of all votes

Nuk do të votoj 9%, 1492 votes

1492 votes
9%

1492 votes – 9% of all votes

LSI 5%, 785 votes

785 votes
5%

785 votes – 5% of all votes

Të tjera 4%, 666 votes

666 votes
4%

666 votes – 4% of all votes

Total Votes: 15984

19/03/2021
– 25/04/2021

Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes

8502 votes 53%

8502 votes – 53% of all votes

PS 28%, 4539 votes

4539 votes 28%

4539 votes – 28% of all votes

Nuk do të votoj 9%, 1492 votes

1492 votes 9%

1492 votes – 9% of all votes

LSI 5%, 785 votes

785 votes 5%

785 votes – 5% of all votes

Të tjera 4%, 666 votes

666 votes 4%

666 votes – 4% of all votes

Total Votes: 15984

19/03/2021 – 25/04/2021

×

You or your IP had already vote. Vote

/faxweb