VIDEO/ Shpërthim me eksploziv në qytetin e Vlorës, zbulohet kujt i përket makina Pasat (EMRI)

AA-JANE.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Një shpërthim me eksploziv dyshohet se ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin bregdetar të Vlorës, vetëm 3 ditë nga ndërrimi i viteve.

Fax News mëson nga burimet se shpërthimi i fuqishëm është regjistruar pranë zonës së Kuzum Babasë në Vlorë.

Eksplozivi i është vendosur një makine Pasat me targa AA 151 MJ në pronësi të Benard Sinomataj, të parkuar pas poliklinikes ne lagjen ‘Hajro Cakerri’ ne qytetin e Vlorës, ndërkohë Fax News sjell dhe pamjet e para nga vendi i ngjarjes.

Policia dhe grupi hetimor janë nisur në vendngjarje për të bërë të mundur zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe identifikimin e autorëve.

(E.H/Faxweb.al)

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë