Edhe për ditën e sotme masat ajrore të nxehta afrikane do të vijojnë të jenë prezente mbi vendin tonë.

Moti parashikohet me kthjellime dhe zhvillim vranësirash në mesditë në zonat malore.

Era do të fryjë me drejtim jugperëndim-veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-8m/s, shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 20/36 Diell

Kukës 20/34 Diell re

Lezhë 21/36 Diell

Dibër 18/33 Diell re

Durrës 22/35 Diell

Tiranë 25/37 Diell

Elbasan 21/38 Diell

Berat 20/39 Diell

Vlorë 20/35 Diell

Korçë 20/32 Diell re

Gjirokastër 16/38 Diell

Sarandë 19/33 Diell.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re