Kandidati i PD në Gjirokastër, Tritan Shehu, ka falënderuar banorët e gjithë qarkut pas vizitës së kreut të PD-së Lulzim Basha.

Shehu e cilëson një pritje madhështore dhe me dashuri e sipas tij, konfirmuan vullnetin dhe dëshirën për ndryshimin e 25 prillit. Ai e quan prelud i fitores.

POSTIMI I PLOTË

Nje falenderim i thelle per te gjithe gjirokastritet, dropullitet, libohovitet, tepelenasit, permetaret, memaliotet dhe kelcyriotet, qe me pritjen e sotme madheshtore e me dashuri te Kryetarit Basha, entusiazmin e tyre pa fund, vecse kofirmuan vullnetin dhe deshiren per ndryshimin e 25 Prillit.
Pritja e sotme, takimet e ngrohta e plot mesazhe optimiste, jane preludi i fitores se vetem mbas disa javesh, fitore qe dhe Qarku i Gjirokastres i zhytur ne varferi, pa punesi e diskriminim te plote, po e pret me pa durim e plot shprese.

Entusiazmi dhe forca e njerezve te bere se bashku sot me Kryeministrin e neserm, ne emer te demokracise, lirive, prosperitetit, te drejtes per te jetuar me dinjitet, ishte jo vetem nje mesazh i qarte aspirimi, por dhe nje oshetime tingelluese, force bashkimi, paralajmeruese per cilindo qe do te guxoje te tentoje manipulimin e votes.
Sot te gjithe ishit te mrekullueshem!
Fitorja eshte tashme vetem nje “hap” larg.
E nesermja e re po gjemon!

Nje falenderim i thelle per te gjithe gjirokastritet, dropullitet, libohovitet, tepelenasit, permetaret, memaliotet…

Posted by Tritan Shehu on Friday, March 19, 2021