Gjykata e Korcës ka dhënë sot masën e sigurisë për infermierin Nikolin Ciko.

Mësohet se gjykata ka caktuar masën arrest me burg për 43-vjecarin i cili akuzohet si autor i dy vjedhjeve të ndodhura në farmacinë e spitalit rajonal të Korcës në datën 8.03.2021 dhe 30.08.2021.

Ciko vodhi një sasi të konsiderueshme medikamentesh e pajisjesh mjekësore me vlerë mbi 1.000.000 lekë te destinuara sidomos per semundjet tumorale.

Edhe per organin e akuzes farmacia e spitalit rajonal te Korces eshte vjedhur edhe here te tjera, por grupi i hetimit nuk ka prova per te akuzuar 43 vjecarit per keto vjedhje.

Ciko ne deshmine e tij para hetuesve tha se eshte detyruar te vjedhe pasi kishte kredi dhe borxhe.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re