Yuri Kim takohet me Mirela Kumbaron: Shqipëria potencial si destinacion turistik i klasit botëror

yuri-kim-mirela-kumbaro.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ambasadorja e SHBA në Shqipëri, Yuri Kim, është takuar pasditen e sotme me ministren e Turizmit dhe Mjedisit Mirela Kumbaro. Ambasada e ShBA ka bërë publik takimin duke ndarë dhe foto të Kim dhe Kumbaros.

Ambasada thekson se në fokus të diskutimit ka qenë roli i çështjeve mjedisore “në përmbushjen e potencialit të madh që ka Shqipëria si një destinacion turistik i klasit botëror”.

“Ambasadorja Kim dhe Ministrjae Turizmit dhe Mjedisit Mirela Kumbaro u takuan sot dhe biseduan mbi rolin e çështjeve mjedisore në përmbushjen e potencialit të madh që ka Shqipëria si një destinacion turistik i klasit botëror.

Komunitete, rrugë dhe plazhe të pastra janë thelbësore për tërheqjen e vizitorëve dhe bizneseve të reja, dhe ato ranë dakord për të gjetur mundësi të reja në bashkëpunimin midis Shteteve të Bashkuara dhe Shqipërisë në arritjen e këtyre qëllimeve”, shkruan ambasada.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë