Zbardhen diskutimet në mbledhjen e grupit parlamentar / PD do të kërkojë vettingun e politikanëve

Selia-e-PD-770x434-648x365.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Partia Demokratike ka mbledhur ditën e sotme grupin e saj parlamentar.

Mësohet se në mbledhje janë diskutuar amadamente për Reformën Zgjedhore, territoriale dhe për ndryshimet kushtetuese që PD pritet që t’i propozojë në parlament.

Gjithashtu bëhet me dije se PD do të kërkojë edhe vettingun e politikanëve. Këto propozime PD do ti dorëzojë të mërkurën.

Kryedemokrati Lulzim Basha ka mbledhur grupin parlamentar prej orës 13:45 në seli.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë