Kur numerimi mbrapsht drejt 25 prillit ka nisur, dhe Komisioni Qendror i Zgjedhjeve eshte duke intesifikuar punen e e tij per nje proces zgjedhor sa me korrekt, Ambasadorja e shteteve te bashkuara te Amerikes Yuri Kim ka zhvilluar nje takim me Komisionerin shteteror te zgjedhjeve Ilirjan Celibiashi.

 

Në takimin mes ambasadores Kim dhe Celibashit eshte diskutuar per pergatitjen e zgjedhjeve parlamentare te 25 prillit, raporton Vizion Plus.

 

Gjithashtu, pjese e diskutimit mesohet te kete qene edhe identifikimi elektronik i zgjedhesve.

 

Takimi mes ambasadores dhe kreut te KQZ ka zgjatur rreth nje ore.