Home SHQIPERIA Zgjedhjet e pjesshme vendore, kreu i grupit të PS shkon sot në Presidencë

Zgjedhjet e pjesshme vendore, kreu i grupit të PS shkon sot në Presidencë

0
Zgjedhjet e pjesshme vendore, kreu i grupit të PS shkon sot në Presidencë

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Partia Socialiste ka reaguar pas ftesës së presidentit Ilir Meta për t’u ulur në një konsultim me partitë politike për të diskutuar për datën e zgjedhjeve lokale.

 

Mësohet se në orën 12:30 kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla do të jetë në Presidencë në kuadër të konsultimeve me Presidentin për caktimin e datës së zgjedhjeve të pjesshme vendore.

 

Kujtojmë se presidenti Meta ka deklaruar se pa kryetarë janë 6 bashki, konkretisht Vora, Dibra, Shkodra, Lushnja, Rrogozhina dhe Durrësi. Ndërkohë që KQZ thotë se nuk ka asnjë informacion se Lushnja, Rrogozhina dhe Durrësi janë pa kryetarë.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë