Zgjidhen anëtarët e rinj të KLGJ-së, ja si u ndanë votat

1200-630-KLGJ.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Klodian Kurushi do te jete antari i KLGJ nga rradhet e gjyqtareve te gjykates se larte.

Kurushi fitoi kundrejt Asim Vokshit, per vendin qe la bosh Medi Bici

Klodian Kurushi 145 vota

Asim Vokshi 93 vota

8 te pavlefshme

Ridvan Hado 140

Vojsava Osmanaj 101

Te pavlefshme 5

263 gjyqtarë nga i gjithë vendi mblidhen sot në Tiranë, do të zgjedhin 3 anëtarët e rinj të KLGJ-së. Kush ikën dhe kandidatët në garë

(E.H/Faxweb.al)

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë