Zjarr i madh pranë plazhit të Gjeneralit, digjen tri banesa, rrezikohen dhjetëra të tjera

zjarre.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Një zjarr masiv është aktivizuar mbrëmjen e sotme në afërsi të plazhit të Gjeneralit.

Si pasojë e flakëve janë djegur tre banesa në fshatrat Domen dhe Bardhoj. Ndërkohë që flakët po përhapen në një sipërfaqe të madhe pyjore.

Mësohet se për shkak të terrenit të vështirë është e pamundur ndërhyrja e mjeteve zjarrfikëse, ndërsa përhapja e flakëve mund të rrezikojë me dhjetëra banesa të tjera.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë