Kryedemokrati Lulzim Basha vijon të rendisë dështimet e kryeministrit Edi Rama gjatë këtyre 8 viteve qeverisje.

Basha shprehet se kryeministri kishte premtuar heqjen e TVSH-së për produktet e shportës ushqimore, por ky premtim nuk është mbajtur. Sipas Bashës, Rama hoqi vetëm TVSH-në për jahtet dhe jo për produktet ushqimore.

Postimi i plotë i Lulzim Bashës:

Rama ka premtuar heqjen e TVSH-së për produktet e shportës ushqimore. A e ka mbajtur këtë premtim? Përgjigjia jo! Pas tetë vitesh Rama ka hequr TVSH-në për jahtet, por jo për produktet e shportës.

/faxweb