Moti i keq në qytetin e Vlorës ka bërë që trageti i linjës me Italinë të qëndrojë ende në radë.

Pas 14 orësh nisje nga Brindizi, rreth 150 pasagjerë janë ende në pritje për të zbritur në toke por kushtet e vështirë atmosferike po e mbajnë tragetin për momentin në radë.

Pritet që trageti të bëjë nje tjetër tentative rreth ores 11:00 per te zbarkuar dhe zbritur pasagjeret.

derkohe diten e shtune pas dy tentativave nje prej trageteve  nuk mundi dot te ankorohet per zbarkimin e pasagjereve.Po ashtu eshte pezulluar dhe lundrimi detar per anijet e peshkimit.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re