Aeroporti ndërkombëtar i Tiranës ka dhënë informacion mbi fluturimet e ditës së nesërme, e diel datë 31 janar.

Përmes rrjeteve sociale, TIA shkruan se pasagjerët duhet që të kontaktojnë paraprakisht me kompanitë ajrore në të cilat kanë prerë biletat, por edhe të kontaktojnë me shtetet pritëse për të marrë informacion në lidhje me rregullat e karantinimit.

Po ashtu, TIA i bën thirrje udhëtarëve qe të bëjnë kujdes dhe të respektojnë masat parandaluese ndaj Covid-19.

Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e diel janë:

Pegasus – Tiranë – Stamboll dhe kthim
Ëizz Air – Tiranë – Memmingen dhe kthim
Lufthansa – Tiranë – Frankfurt dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Bergamo dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Stamboll dhe kthim
Ëizz Air – Tiranë – Berlin dhe kthim
Albaëings – Tiranë – Venecia dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Milano dhe kthim
Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim
Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim
Aegean – Tiranë – Athinë dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Bolonja dhe kthim
Ëizz Air – Tiranë – Mulhouse dhe kthim
Alitalia – Tiranë – Romë dhe kthim
TUI – Tiranë – Bruksel dhe kthim.

(E.H/Faxweb.al)

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re