Tre qytetarë kanë humbur jetën nga COVID në 24 orët e fundit. Pacientët që nuk ia dolën ta fitonin betejën me sëmundjen ishin nga Kurbini, Tirana dhe Tepelena 83 vjeç.

 

Ndërkohë, nga 2,789 testime të kryera janë identifikuar 449 raste të reja pozitive me koronavirus.

 

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 105 pacientë, nga të cilët 15 janë në gjendje më të rënduar.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re