Tre qytetarë kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në vend. Pacientët që humbën betejën me virusin ishin nga Durrësi, Kruja dhe Berat, të moshave nga 75 deri në 85 vjeç.

 

Nga 2503 testime të kryera, kanë rezultuar pozitivë 466 qytetarë.

 

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 142 pacientë, nga të cilët 14 janë në gjendje më të rënduar.

 

Ndërkohë, janë shëruar 524 qytetarë, duke e çuar numrin e të rikuperuarve në 190,902.