Skip to content

4 humbje jete dhe mbi 400 raste të reja pozitive me COVID

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Katër qytetarë kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në vend. Pacientët që nuk arritën ta fitonin dot betejën me COVID ishin nga Tirana dhe Fieri, të moshave 49 deri në 85 vjeç.

 

Nga 2,834 testime të kryera, janë identifikuar 418 raste të reja pozitive.

 

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 152 pacientë, nga të cilët 16 janë në gjendje më të rënduar.

 

Ndërkohë, janë shëruar 451 qytetarë, duke e çuar numrin e të rikuperuarve në 189,044 që nga fillimi i epidemisë.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë