Kurat natyrale për ngërçet e këmbëve, nga mungesa e magnezit dhe kaliumit.

> Konsumoni ushqime të tilla si avokado ose arra, si bajame
> Konsumoni rregullisht ujë kokosi dhe kefir

> Në përgjithësi, pini shumë ujë dhe mbani veten gjithmonë të hidratuar
> Bërja e banjove me kripë Epsom
> Përdorni kripë rozë për të shijuar pjatat

> Konsumoni perime me gjethe jeshile çdo ditë
> Konsumoni sa më pak sheqer dhe sa më pak karbohidrate të rafinuara
> Përdorni vaj esencial të livandës, kamomilit ose rozmarinës

/shkollaeshendetit.com

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re