Ushqimet më të mira për të reduktuar fryrjen dhe gazrat:
⁃ Xhinxher
⁃ Banane
⁃ Kos

⁃ Papaja
⁃ Fara koperi
⁃ Shparguj
Këto ushqime janë një mënyrë e shkëlqyer për të reduktuar fryrjen dhe gazrat.
Këshillat e mëposhtme të shpejta mund t’ju ndihmojnë gjithashtu për të hequr qafe një
bark i fryrë shpejt:
Shkoni për një shëtitje.
Provoni pozat e jogës.
Përdorni kapsula mente.

Provoni kapsulat për lehtësimin e gazit.
Provoni masazhin e barkut.
Përdorni vajra esencialë.
Bëni një banjë të ngrohtë, duke u zhytur dhe relaksuar.
/shkollaeshendetit.com

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re