Dita Ndërkombëtare e Gruas është një festë në mbarë botën, ku ndërohet dhe respektohet figura e gruas. Urimet për këtë festë nuk kanë munguar as nga zyrtarët e lartë, të cilët kanë uruar gratë shqiptare dhe gratë e jetës së tyre.

 

Kreu i Partisë së Lirisë ka zgjedhur që festën e 8 Marsit ta urojë përmes një fotoje me nënën e tij. Në foton krah saj, Meta e cilëson si burim lumturie dhe force.

 

“Gëzuar 8 Marsin nëna ime! Je burim lumturie dhe force në gjithë jetën time!”, shkruan Meta.

 

 

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re