Home SHQIPERIA A e ka menduar dorëheqjen pasi gjykata Kushtetuese e rrëzoi? Përgjigjet për herë të parë Ilir Meta, çfarë ka planifikuar

A e ka menduar dorëheqjen pasi gjykata Kushtetuese e rrëzoi? Përgjigjet për herë të parë Ilir Meta, çfarë ka planifikuar

0
A e ka menduar dorëheqjen pasi gjykata Kushtetuese e rrëzoi? Përgjigjet për herë të parë Ilir Meta, çfarë ka planifikuar

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Presidenti, Ilir Meta:

Nga një pikëpamje a ndiheni në siklet pasi vendimi juaj pwr zgjedhjet e 30 Qershorit është rrëzuar nga gjykata Kushtetuese, e keni menduar dorëheqjen?

Së pari presidenti ka vetëm një qëndrim dhe është qëndrimi i raportit të OSBE-ODIHR. Thotë që dekreti i presidenti nuk u ankua në asnjë gjykatë dhe thotë se atë mund ta shqyrtojë gjykata kushtetuese. Mos harroni se ka edhe gjykata europiane, kështu që unë nuk nxitohem. Unë kur të vijë një vendim i shkruar do vij këtu të them se cfarë ndodhi. Nuk po them gjë por them që mbi gjykatën kushtetuese ka gjykata të tjera në një vend demokratik.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë