A ka pasur llum në qeverisjen e PD? Basha: Ua them unë tani, patjetër që po! Mesazhi për Berishën: Kush mendon ta kthejë partinë në bunker…

basha-9.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Kryetari i PD, Lulzim Basha

Jua them unë tani. Fraza të dala indirekt që janë sajesa dhe shpifje i shërbejnë Edi Ramës ata i shërbejnë vetëm pushtetit. Kjo është arsyeja përse kam marrë një vendi në datën 9 shtator për të shmangur cdo tollovitje që i shërben Edi Ramës.

Regjimi i tij nuk përbëhet vetëm nga zyrtare por edhe nga gazetarë. 30 vjet në qeveri vetëm pasurohen dhe tjetër varfërohen. Fokusi im është tek shqiptarët.

A ka pasur llum në qeverisjen e PD? Padyshim që po. Njerëz që kanë kontraata koncesionesh. Njerëz që janë shantazhuar nga Edi Rama për t’i shërbyer atij. Këto kontrata i përdorin për të shantazhuar demokratët.

PD është shpresa e vetme e këtij vendi dhe e shqiptarëve për ndryshim. Kushdo që mendon se do e kthejë PD në bunker, të bishtave toën që i kemi pas pastruar dhe që demokratët e dinë kush janë. Nuk do lejoj asgjë dhe askënd t’i bjerë me shkelm sakrificës së demokratëve. Cdo gjë që e kam bërë e kam bërë.

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë