Mbase është shenjë e fatit, por ndonjëherë një person vjen në kohën kur ti ke nevojë më shumë. Kjo është historia e një 6 vjeçareje që humbi të atin për shkak të tumorit. Ai ishte vetëm 41 vjeçar dhe e la të bijën jetime.

“Ajo ishte shumë krenare për babain. Gjithmonë kërkonte ta prezantonte të atin me këdo që njihej”-thotë nëna e 6 vjeçares.

Kjo është Rejlin Nest. Jeton tashmë vetëm më të ëmën në Arkansas (SHBA). CBS i ka kushtuar një kronikë historisë sëkësaj vogëlusheje, e cila u përball me tragjedinë e vdekjes së të atit në një moshë kaq të vogël.

Në ditën kur i ati do të dërgohej për në banesën e fundit, 6 vjeçarja vendos të dalë jashtë ambientit ku po kryhej ceremonia mortore. Aty pranë sheh një grua të re që po bënte vrap së bashku me qenin e saj.

6 vjeçarja e ndalon gruan dhe i lutet “A mund ta përkëdhel pak qenin?”. Gruaja ndalon dhe i thotë “Patjetër, nëse prindërit e tu nuk e kanë problem” pa e ditur se vajza sapo kishte humbur të atin.

6 vjeçarja i tregon se i ati kishte vdekur dhe ndodhej në arkivol, në ndërtesën pranë. Vajza përqafoi qenin dhe e ftoi gruan të vinte në ceremoninë mortore.

“I kërkova të vinte dhe të shihte babanë tim”-tregoi vogëlushja për CBS (emisioni On the Road), ndërsa gruaja mbeti disi e shastisur nga kërkesa e 6 vjeçares. Ajo ishte veshur me rroba të papërshtatshme, e për më tepër ishte djersitur.

Pavarësisht, Emili vendos që t’i përgjigjet ftesës së 6 vjeçares, duke e ditur mirë se kjo do të ishte hera e fundit që 6 vjeçarja do të mund të ‘prezantonte’ të atin tek dikë.

“Të gjithë po më shihnin dhe dukej sikur mendonin… po kjo çfarë do këtu?”-tha gruaja.

Por pavarësisht skenës së pazakontë, 6  vjeçarja krijoi një lidhje të pashpjegueshme me këtë grua dhe qenin e saj, aqsa kërkoi të bëheshin ‘shoqe’. Një javë më pas ato u takuan sërish dhe 6 vjeçarja tha se do ta ketë shoqe përgjithmonë Emilin që ndaloi për të, në ditën më të vështirë të jetës.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re