Kreu i serbëve të Bosnjes Milorad Dodik, e në krah të tij Emir Kusturica, vëshgojnë më vëmendje atë që është një skulpturë avangarde për nga realizimi.

Bëhet fjalë për një monument për Patriarkun Pavle vendosur në një shesh.

Pamja nuk i kënaqi të gjithë ata që kishin mundësinë ta shihnin ndër serbë dhe shumë kritika ndaj autorit shpërthyen në rrjetet sociale.

Shumë mendojnë se monumenti nuk i përshtatet kokës së Kishës dhe disa mendojnë se është më shumë si një krijesë nga filmat e trillimeve shkencore, gati si një grabitqar.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re