Skip to content

Afganistan, 280 të vdekur në tërmetin shkatërrues

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Në tërmetin me fuqi prej 5.9 ballë sipas shkallës së Rihterit që goditi pjesën lindore të Afganistanit humbën jetën të paktën 280 persona.

Lëkundjet e tokës u ndjenë në rrethet Barmala, Ziruk, Naka dhe Gayan, në provincën Paktika, në kufi me Pakistanin, njoftoi agjencia e lajmeve Bakhtar.

Të paktën 595 persona u plagosën.

Zyrtarët afganë kanë frikë se numri i viktimave mund të rritet.
Burimi: AA

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë