Agron Duka: S’di më kush quhet PD, kjo parti për momentin nuk ekziston më

242106024_176828417901502_4232173919100701223_n.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Agron Duka, që doli deputet nga listat e PD, thotë se nuk e di më se kush quhet PD.

Sipas tij, kjo parti për momentin nuk ekziston më, pasi është e ndarë.

Duka ka deklaruar se që pas zgjedhjeve nuk kane bërë asnjë takim dhe veprojnë krejtësisht të pavarur, kanë votën e tyre dhe veprojnë siç duam vetë.

‘Ne direkt pas zgjedhjeve nuk kemi asnjë lloj bashkrendimi, ose bashkëpunimi me PD, sepse edhe ata duke pasur probelemet e veta brenda vetes nuk e shohin të arsyeshme të vijojnë bashkëpunimin e me aleatët sic e kemi pas.

Kështu që të ne i ndërmarrim veprimet individuale sipas asaj që mendojmë. Për ata dy seanca që kemi bërë ne kemi votuar sic e kemi mendu vetë. Kemi mbajt qëndrime sic kemi mendu vetë. Nuk kemi pas asnjë lloj bashkërendimi”, tha Duka.

Zoti Duka kur te vije momenti per te votuar ndryshimet kushtetuese per zgjatjen e Vettingut te gjyqtareve dhe prokuroreve ju si do te votoni? Do votoni si PD apo keni qendrimin tuaj?

Jo, kam qendrimin tim personal.

Mos ju perjashtoje dhe ju PD?

Une s’kam lidhje me PD fare.

PD dhe opozita jane ne momentet me te veshtira te vetat. Keto konflikte kane lind kot? A ka fat Rama apo e ka bere vete? Se di.

Me bo sikur, sic thote Oerdi. Oerdi thote bejme sikur. Po ju sikur po beni. Pse shkoni aty ne mbledhje? Mos shkoni hic. Ju jeni me kundershtare te njeri tjetrit, ju jeni ndare si parti. Ju nuk ekzistoni me.

Ju o do iki njeri o do iki tjetri. Ju prisni kos tju perjashtoje Basha vete. Vete thoni qe PD nuk eshte Basha vete i jepni mundesi Bashes tju perjashtoje. Per mua, sa me shpejt te jete e mundur, ky problem te sqarohet, keto foltore te mbarojne, te beni ato veprimet qe keni ndermend te beni dhe te fitoje ai qe ka ndermend te fitoje ne menyre qe te davaritet problemi dhe te kete nje opozite shqiperia. Jo per mua, as per PAA por per shqiptaret.

Kur keta s’kane bashkrendim njeri me tjetrin si do kene me ne?

Ja psh, u mor vendimi nga PD, sdi kush quhet PD, nga Basha qe nuk do votohet por do grisen letrat ne nuk na u tha gje por ne sekond te fundit na u tha ne kemi vendos me gris letrat. Ne do ishim kundra nese do na kishin pyetur. Vendimi per vettingun do jete personal si ta gjykoj.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë