Ish-zv.Kryeministri Arben Ahmetaj po hetohet nga SPAK per 3 akuza.

Prokuroria e Posacme ka regjistruar ndaj tij akuzen shperdorim detyre, korrupsion dhe pastrim parash.

Mesohet se SPAK ka bashkuar dy procedime, ndarjen e fraksionit per inceneratorin e Elbasanit ku po hetohet per shperdorim detyre dhe korrupsion si dhe pastrim parash pas kallëzimit që i është bërë për vilen në Hamallaj.

Në lidhje me pasuritë, SPAK ka marre ne pyetje shume persona mes te cileve edhe ish-bashkeshortën e Ahmetajt, e cila ka deklaruar se ka ne pronesi vetem shtepine ne ish-bllok ndersa vila në Palasë nuk është e saja.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re