Skip to content

Aksident i frishëm në Itali, ndërron jetë 29-vjeçari shqiptar

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Një aksident i tmerrshëm i ka marrë jetën një 29-vjeçari shqiptar në Itali.

 

Viktima është identifikuar si Klajdi Tahiri me origjinë nga Elbasani.

 

I riu raportohet se po udhëtonte me makinë mëngjesin e së enjtes drejt Veronës kur është përplasur me një kamion.

 

Dyshohet se pas një parakalimi të gabuar, mjeti ku udhëtonte Klajdi Tahiri ka dalë në korsinë e kundërt duke u përplasur me një kamion.

 

Raportohet se shoferi i kamionit, një 45-vjeçar me origjinë rumune, ka bërë gjithçka për të shmangur përplasjen duke devijuar djathtas por pa sukses. Makina ku udhëtonte 29-vjeçari u kthye në një grumbull hekurishtesh pas përplasjes fatale.

 

I riu ndërroi jetë në vendngjarje dhe trupi i tij i pajetë u dërgua në morg.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë