Skip to content

Aksident i rëndë në Fier/ Automjeti përfundon në kanal, plagosen tre persona (Pamjet)

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

 

Tre persona kanë mbetur të plagosur në një aksident të rëndë mbrëmjen e sotme në Fier.

Një automjet tip ‘Mercedez-benz” ka dalë nga rruga në vendin e quajtur “Ura e Bacinozit” dhe ka përfunduar në kanal ndërsa në të ndodheshin tre shtetas.

Tre shtetasit janë identifikuar si Sokol Prendushi 32-vjeç, Kristjan Voci 29-vjeç dhe Jetnor Hila 45-vjeç.

Të plagosurit janë nxjerrë nga automjeti dhe janë transportuar në Spitalin Rajonal të Fierit.

Burime nga spitali bëjnë me dije se drejtuesi i mjetit ndodhet në gjendje të rëndë ndërsa dy pasagjerët kanë marë dëmtime të lehta.

Fier/ Informacion paraprak

Sot rreth 18:30, në aksin rrugor Fier-Seman, në fshatin Fermë Çlirim, Fier, ka dalë nga rruga automjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin S. P., 32 vjeç dhe si pasojë është dëmtuar drejtuesi i automjetit dhe dy pasagjerët, shtetasit K. V., 29 vjeç dhe J. H., 45 vjeç, të cilët ndodhen në Spitalin Rajonal Fier nën kujdesin e mjekëve.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë