Skip to content

Aksident i rëndë në Fier, makina del nga rruga dhe përfundon në kanal, 3 të plagosur mes tyre shoferi në gjendje më të rëndë (VIDEO)

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Një aksident i rënë ka ndodhur pasditen e së shtunës në aksin Fier- Seman në vendin e njohur si “Ura e Bacinozit”.

Një makinë tip “Benz” ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në spital, për pasojë janë plagosur 3 shtetas. Burimet bëjnë me dije se të lënduarit janë dërguar me urgjencë në spitalin e Fierit.

Bluzat e bardha bëjmë me dije se drejtuesi i mjetit paraqitet në gjendje më të rëndë, ndërkohë që pasagjerët kanë marrë dëmtime më te lehta. Të plagosur kanë mbetur shtetasit: Drejtuesi i mjetit Sokol Prendushi, si dhe dy pasagjerët Kristjan Voci dhe Jetnor Hila.

Njoftimi i policisë:
Uniformat blu kanë shkuar pranë vendit të ngjarjes.

Sot rreth 18:30, në aksin rrugor Fier-Seman, në fshatin Fermë Çlirim, Fier, ka dalë nga rruga automjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin S. P., 32 vjeç dhe si pasojë është dëmtuar drejtuesi i automjetit dhe dy pasagjerët, shtetasit K. V., 29 vjeç dhe J. H., 45 vjeç, të cilët ndodhen në Spitalin Rajonal Fier nën kujdesin e mjekëve.

Në vendngjarje ka shkuar grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të kësaj dalje nga rruga.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë