Një aksident masiv ka ndodhur mesditën e sotme në autostradën Tiranë-Durrës. Policia njofton se 7 automjete janë përplasur me njëra tjetrën.

Për pasojë ka mbetur i plagosur shoferi i një prej mjeteve, i cili mështë shoqëruar në spitalin ushtarak për ndihmë mjekësore.

Aksidenti masiv ka vështirësuar qarkullimin e automjeteve të tjera.

Informacion sqarues :

Në datën 12.05.2022 në autostradën Tiranë – Durrës përballë shkollës “Ernest Koliqi” janë përfshirë në aksident me dëme materiale 7 mjete, nga të cilat drejtuesi i mjetit marka “Opel Corsa” me targa AA 431 ZX shtetasi me iniciale M.K është shoqëruar pranë spitalit Ushtarak për ndihmë mjekësore, 4 mjete të tjera si pasojë e dëmtimeve të konsiderueshme pritet të lëvizen me karotrec dhe po punohet për lirimin sa më të shpejtë të autostradës.

Policia Rrugore e Tiranës përsëri apelon për të gjithë drejtuesit e mjeteve që të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor, sepse është e vendosur për të ndëshkuar cilindo drejtues automjeti që do të konstatohet në shkelje!

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb