Një person ka gjetur vdekjen si pasojë e një aksidenti në aksin rrugor Elbasan-Peqin, në fshatin Paper.

 

Viktima sipas policisë është ende i pa identifikuar, ndërsa drejtuesi i automjetit është larguar nga vendi i ngjarjes.

 

 

Më datë 22.12.2022, në aksin rrugor Elbasan-Peqin, në fshatin Paper, është gjetur i pajetë, në rrugë, një shtetas ende i paidentifikuar.

 

Nga veprimet hetimore paraprake dyshohet se ky shtetas ka humbur jetën pasi është aksidentuar nga një drejtues automjeti, ende i paidentifikuar, i cili është larguar nga vendngjarja.

 

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit, identifikimin e viktimës, identifikimin dhe kapjen e drejtuesit të automjetit.

 

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së parë Elbasan, për veprime të mëtejshme.

https://berati.tv/wp-content/uploads/2023/02/makina-me-qera.png